شرایط و ضوابط

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی شرکت‌آسان تجارت گستر ارس که در این قوانین به اختصار شرکت آسان تجارت قید شده است به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب‏‌سایت شرکت‌آسان تجارت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری شرکت‌آسان تجارت و سایر خدمات ارائه شده توسط شرکت‌آسان تجارت به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات شرکت‌آسان تجارت است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین شرکت‌آسان تجارت از سوی کاربر است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های شرکت‌آسان تجارت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های شرکت‌آسان تجارت تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات شرکت‌آسان تجارت اقدام کند.
همچنین از آنجا که شرکت‌آسان تجارت یک وب‌سایت فروش آنلاین خودرو  است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید از آسان تجارت یا خدمات اقدام می‌کند.

شرایط کلی محصولات و قوانین اصلی

محصولات ارایه شده در وب‌سایت، یا توسط شرکت‌آسان تجارت از نمایندگی های رسمی و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان با شرکت‌آسان تجارت همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی، به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند.
- مسئولیت‌های مربوط به گارانتی، و خدمات پس از فروش محصول بر عهده کارخانه های سازنده خودرو است.
- ۱ روز کاری فاصله زمانی تحویل برای کالای خریداری شده، به معنای این است که در صورت خرید از آسان تجارت ، شروع پردازش سفارش حداکثر ۱ روز پس از زمان سفارش‌گذاری در شرکت‌آسان تجارت است.
- در صورت بروز تاخیر در پردازش سفارش شما، این موضوع از طریق همکاران ما به شما اطلاع رسانی شده و شرکت­آسان تجارت تلاش خواهد کرد محصول/محصولات مورد نظر شما را ظرف ۲۴ ساعت تامین کند، درصورت عدم تامین آسان تجارت بعد از ۲۴ ساعت، اقلام در انتظار تامین سفارش شما بصورت سیستمی لغو خواهد شد.
- خدمات پس ‌از‌ فروش شرکت‌آسان تجارت تنها درصورتی درخواست مشتری مبنی بر بازگرداندن کالا می باشد که کالای مورد معامله دارای عیب یا نقصی از طرف کارخانه سازنده باشد .

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات شرکت‌آسان تجارت استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به شرکت‌آسان تجارت ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که شرکت‌آسان تجارت به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

شرایط خریداری خودرو

- لازم است مالک نهایی خودرو با خریدار (صاحب پروفایل) یکی باشد، بنابراین خودرو نباید با حساب کاربری شخص دیگری به جز مالک نهایی، خریداری شود.
- با ثبت سفارش و پرداخت وجه، پس از تایید پرداخت، حواله خرید برای خریدار (کاربر) صادر می‌شود و قرارداد خرید خودرو میان خریدار و فروشنده در حضور نماینده شرکت‌آسان تجارت و بصورت حضوری یا در محل شرکت منعقد خواهد شد. حواله خرید در زمان انعقاد قرارداد خرید، توسط نماینده شرکت‌آسان تجارت بابت ثمن قرارداد به فروشنده ارائه خواهد شد.
- ذی‌نفع حواله کاربر است نه صاحب حساب واریز کننده وجه. ولی درصورتی‌که پس از خرید و پیش از انعقاد قرارداد، صاحب حساب بانکی به مالکیت کاربر اعتراض نماید و مراتب اعتراض را کتبا به شرکت‌آسان تجارت اطلاع دهد، وجه به حساب وی مسترد و سفارش لغو خواهد شد. پس از انعقاد قرارداد، نظر به اینکه مراقبت از اطلاعات حساب با صاحب آن است، شرکت‌آسان تجارت هیچ مسوولیتی را نمی‌پذیرد.
- درصورتی‌که به هر دلیل سفارش لغو شود، وجه به همان حساب اولیه‌ باز می‌گردد و در این‌صورت هیچ اعتراضی از سوی کاربر یا اشخاص دیگر پذیرفته نخواهد شد.
- تحویل خودرو فقط در شهر تهران و تبریز صورت می‌گیرد.
- با توجه به محدودیت عرضه خودرو، در صورت قطعی نشدن سفارش، وجه پرداختی ظرف ۲۴ ساعت به حساب مشتری مسترد می‌شود.

- مدارک لازم جهت خرید خودرو عبارتند از :اصل و کپی کارت ملی - اصل و کپی شناسنامه  - سند یا اجاره نامه محل سکونت و محل کار - دسته چک صیادی (فاقد چک برگشتی ) - کارت بانکی مربوط به صاحب پروفایل و خریدار.

سیاست قیمت گذاری

سیاست قیمت‌‏گذاری در شرکت‌ آسان تجارت مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت‏‌های ارائه شده برای کالاها در شرکت‌ آسان تجارت  قیمت‏‌ بازار آزاد است که غالباً توسط تولید‏کننده و یا تامین‏‌کننده آن محصول به صورت مصوب تعیین شده است و سایر کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنین کالاهای مشابه در بازار تعیین قیمت می‌‏شوند.
با نهایت احترام به کاربران و با توجه به نوسان قیمت ، شرکت آسان تجارت نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، شرکت‌ آسان تجارت موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود. قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های حمل کالا بسته به شرایط سفارش که در فرم سبد خرید اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.

نمایندگی

شرکت‌ آسان تجارت گستر ارس جز دو شعبه در کشور (که در سایت آمده است) در هیچ نقطه‏‌ دیگری از کشور نمایندگی فروش یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها و تراکنش‏‌های مالی از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی شرکت‌ آسان تجارت گستر ارس اطلاع دهید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، شرکت آسان تجارت هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
شرکت آسان تجارت خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.